Kolejki drewniane

Facebook

Odwiedź nas na Facebooku :)
Kolejki drewniane Kolejki drewniane

Kolejki drewniane to ponadczasowa zabawka, która bawi młodszych i starszych od kilku pokoleń. Walory edukacyjne kolejki sprawiają, że jest doceniana przez rodziców na całym świecie. Zabawa kolejką rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, wpływa na rozwój umiejętności manualnych i koordynacyjnych. Budowanie mniej lub bardziej skomplikowanych poł...

Kolejki drewniane to ponadczasowa zabawka, która bawi młodszych i starszych od kilku pokoleń. Walory edukacyjne kolejki sprawiają, że jest doceniana przez rodziców na całym świecie. Zabawa kolejką rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, wpływa na rozwój umiejętności manualnych i koordynacyjnych. Budowanie mniej lub bardziej skomplikowanych połączeń torów – zakrętów, ósemek, podjazdów aktywnie stymuluje umysł malucha. Pierwsze kolejki drewniane, produkowane przez konkretną markę, pojawiły się pod koniec dziewiętnastego wieku. Jedną z pierwszych firm, która wymyśliła i opatentowała własny system kolejki drewnianej, była szwedzka firma BRIO. 130 lat doświadczenia w produkcji drewnianych kolejek owocuje wysoką jakością produktów i zaufaniem klientów. Obecnie na rynku działa mnóstwo firm, które projektują i wytwarzają drewniane zestawy torów, lokomotywy i dodatki. Jedną z bardziej znanych jest brytyjska marka BigJigs, zyskująca z biegiem lat coraz większe uznanie, zarówno wśród dzieci, jak i wśród rodziców. Warto także wiedzieć, że zarówno kolejki BRIO jak i BigJigs są kompatybilne z systemami kolejek innych znanych firm, takich jak Woodyland, Eichhorn, Ikea czy Maxim. W ofercie naszego sklepu znajduję się zarówno zestawy torów, pojedyncze lokomotywy, wagoniki, a także dodatki, takie jak tunele, mosty czy zajezdnie kolejowe. Duże zestawy, które łączą wszystkie niezbędne elementy do zbudowania mini świata kolejki, są doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka. Wszystkie zestawy polecane są dla dzieci, które skończyły trzeci rok życia. 

Więcej

Kolejki drewniane Jest 313 produktów.

Podkategorie

  • Kolejka drewniana Brio

    Marka BRIO to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów kolejki drewnianej na całym świecie. Ponad 130 lat doświadczenia w produkcji gwarantuje wysoką jakość zabawek oraz ich bezpieczeństwo. BRIO została założona w 1884 roku w Szwecji i jest jedną z pierwszych firm, które zaprojektowały i opatentowały własny system kolejki drewnianej. Do dziś, na systemie łączenia drewnianych torów BRIO wzorują się inni producenci, dlatego też większość kolejek drewnianych największych firm (BRIO, BigJigs, Ikea, Maxim, Woodyland) jest ze sobą kompatybilna. W produkcji kolejek BRIO używa się głównie surowca drewnianego – drzewa bukowego, rzadziej sosny. Producent nie stroni jednak od użycia sztucznych materiałów – m.in. plastiku, za pomocą którego łączy niektóre części lokomotyw czy dodatków (dźwig, pojazdy, stacje kolejowe). Dzięki temu zabawki BRIO są funkcjonalne i projektowane z dużą dbałością o szczegóły. Wysoka jakość, ekologiczność, pozytywny wpływ na rozwój dziecka – to jedno, ale najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo malucha. Prestiżowe nagrody oraz spełniane standardy i wymogi rynków świadczą o tym, że jest to firma, której można zaufać. Producent inwestuje nawet w badania laboratoryjne, które mają za zadanie wyeliminować wszelkie groźne substancje i związki, a do malowania używane są jedynie nietoksyczne farby, lakiery i barwniki na bazie wody. Podsumowując, kolejki drewniane BRIO to gwarancja świetnej zabawy przez długie lata.  

  • Kolejka drewniana BigJigs

    BigJigs to brytyjska marka, która od kilkunastu lat zajmuje się produkcją drewnianych zabawek dla dzieci. Firma została założona przez dwójkę nauczycieli, którzy postanowili wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie pedagogiczne podczas projektowania edukacyjnych zabawek dla najmłodszych. Wśród oferty firmy znajduje się także system kolejki drewnianej BigJigs Rail – drewniane tory, lokomotywy i akcesoria (wagoniki, mosty, zajezdnie kolejowe, tunele). Surowiec, używany w produkcji, to głównie drewno kauczukowe – bezpieczne i elastyczne. Prototypy zabawek są wielokrotnie testowane, by rodzice mieli pewność, że każdy produkt będzie bezpieczny dla malucha, już powyżej trzeciego roku życia. Unikalne wzornictwo i ciekawe kolory - to kolejna cecha produktów BigJigs, przy czym należy pamiętać, że do malowania firma używa jedynie nietoksycznych farb i barwników na bazie wody. Są więc w pełni bezpieczne, nawet w przypadku, gdy dziecko weźmie zabawkę do buzi. Poza dbaniem o bezpieczeństwo i rozwój dzieci, BigJigs stara się także chronić środowisko. Surowiec na zabawki pozyskiwany jest w ramach konkretnego programu, producent używa również odpowiedniej wielkości opakowania w stosunku do rozmiaru zabawki, które może zostać użyte w procesie recyklingu. Marka BigJigs to gwarancja udanego zakupu, wysokiej jakości i odpowiedniej ceny. 

  • Pozostałe Kolejki

    Oprócz dwóch najbardziej rozpoznawalnych kolejek marek Brio i BigJigs, w naszym sklepie znajdują się również pojedyncze zestawy innych firm, które są kompatybilne z pozostałymi torami i dodatkami. W tej kategorii umieszczono akcesoria do rozbudowy torów m. in. firmy Melissa&Doug. 

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 313 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 313 elementów