Kolejki drewniane

Facebook

Odwiedź nas na Facebooku :)
Kolejki drewniane Kolejki drewniane

Kolejki drewniane to ponadczasowa zabawka, która bawi młodszych i starszych od kilku pokoleń. Walory edukacyjne kolejki sprawiają, że jest doceniana przez rodziców na całym świecie. Zabawa kolejką rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, wpływa na rozwój umiejętności manualnych i koordynacyjnych. Budowanie mniej lub bardziej skomplikowanych poł...

Kolejki drewniane to ponadczasowa zabawka, która bawi młodszych i starszych od kilku pokoleń. Walory edukacyjne kolejki sprawiają, że jest doceniana przez rodziców na całym świecie. Zabawa kolejką rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, wpływa na rozwój umiejętności manualnych i koordynacyjnych. Budowanie mniej lub bardziej skomplikowanych połączeń torów – zakrętów, ósemek, podjazdów aktywnie stymuluje umysł malucha. Pierwsze kolejki drewniane, produkowane przez konkretną markę, pojawiły się pod koniec dziewiętnastego wieku. Jedną z pierwszych firm, która wymyśliła i opatentowała własny system kolejki drewnianej, była szwedzka firma BRIO. 130 lat doświadczenia w produkcji drewnianych kolejek owocuje wysoką jakością produktów i zaufaniem klientów. Obecnie na rynku działa mnóstwo firm, które projektują i wytwarzają drewniane zestawy torów, lokomotywy i dodatki. Jedną z bardziej znanych jest brytyjska marka BigJigs, zyskująca z biegiem lat coraz większe uznanie, zarówno wśród dzieci, jak i wśród rodziców. Warto także wiedzieć, że zarówno kolejki BRIO jak i BigJigs są kompatybilne z systemami kolejek innych znanych firm, takich jak Woodyland, Eichhorn, Ikea czy Maxim. W ofercie naszego sklepu znajduję się zarówno zestawy torów, pojedyncze lokomotywy, wagoniki, a także dodatki, takie jak tunele, mosty czy zajezdnie kolejowe. Duże zestawy, które łączą wszystkie niezbędne elementy do zbudowania mini świata kolejki, są doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka. Wszystkie zestawy polecane są dla dzieci, które skończyły trzeci rok życia. 

Więcej

Kolejki drewniane Jest 282 produktów.

Podkategorie

 • Kolejka drewniana Brio

  Marka BRIO to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów kolejki drewnianej na całym świecie. Ponad 130 lat doświadczenia w produkcji gwarantuje wysoką jakość zabawek oraz ich bezpieczeństwo. BRIO została założona w 1884 roku w Szwecji i jest jedną z pierwszych firm, które zaprojektowały i opatentowały własny system kolejki drewnianej. Do dziś, na systemie łączenia drewnianych torów BRIO wzorują się inni producenci, dlatego też większość kolejek drewnianych największych firm (BRIO, BigJigs, Ikea, Maxim, Woodyland) jest ze sobą kompatybilna. W produkcji kolejek BRIO używa się głównie surowca drewnianego – drzewa bukowego, rzadziej sosny. Producent nie stroni jednak od użycia sztucznych materiałów – m.in. plastiku, za pomocą którego łączy niektóre części lokomotyw czy dodatków (dźwig, pojazdy, stacje kolejowe). Dzięki temu zabawki BRIO są funkcjonalne i projektowane z dużą dbałością o szczegóły. Wysoka jakość, ekologiczność, pozytywny wpływ na rozwój dziecka – to jedno, ale najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo malucha. Prestiżowe nagrody oraz spełniane standardy i wymogi rynków świadczą o tym, że jest to firma, której można zaufać. Producent inwestuje nawet w badania laboratoryjne, które mają za zadanie wyeliminować wszelkie groźne substancje i związki, a do malowania używane są jedynie nietoksyczne farby, lakiery i barwniki na bazie wody. Podsumowując, kolejki drewniane BRIO to gwarancja świetnej zabawy przez długie lata.  

 • Kolejka drewniana BigJigs

  BigJigs to brytyjska marka, która od kilkunastu lat zajmuje się produkcją drewnianych zabawek dla dzieci. Firma została założona przez dwójkę nauczycieli, którzy postanowili wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie pedagogiczne podczas projektowania edukacyjnych zabawek dla najmłodszych. Wśród oferty firmy znajduje się także system kolejki drewnianej BigJigs Rail – drewniane tory, lokomotywy i akcesoria (wagoniki, mosty, zajezdnie kolejowe, tunele). Surowiec, używany w produkcji, to głównie drewno kauczukowe – bezpieczne i elastyczne. Prototypy zabawek są wielokrotnie testowane, by rodzice mieli pewność, że każdy produkt będzie bezpieczny dla malucha, już powyżej trzeciego roku życia. Unikalne wzornictwo i ciekawe kolory - to kolejna cecha produktów BigJigs, przy czym należy pamiętać, że do malowania firma używa jedynie nietoksycznych farb i barwników na bazie wody. Są więc w pełni bezpieczne, nawet w przypadku, gdy dziecko weźmie zabawkę do buzi. Poza dbaniem o bezpieczeństwo i rozwój dzieci, BigJigs stara się także chronić środowisko. Surowiec na zabawki pozyskiwany jest w ramach konkretnego programu, producent używa również odpowiedniej wielkości opakowania w stosunku do rozmiaru zabawki, które może zostać użyte w procesie recyklingu. Marka BigJigs to gwarancja udanego zakupu, wysokiej jakości i odpowiedniej ceny. 

 • Lokomotywy i pociągi...

  Lokomotywa to nieodłączny element każdej kolekcji kolejki drewnianej. W zależności od potrzeb naszych dzieci, pojazd może być napędzany (na baterię, na aplikację, zdalnie sterowany, z akumulatorkiem) lub nie (popychany rączką). Ten pierwszy jeździ sam po zbudowanej przez dziecko trasie, często mo że być także wyposażony w moduł świetlny i dźwiękowy. Zabawa lokomotywą popychaną przez dziecko wpływa natomiast na rozwój jego umiejętności motorycznych i koordynacyjnych. Każdy producent kolejki drewnianej posiada w swojej ofercie lokomotywy. Część z nich wzorowana jest na faktycznie istniejących bądź historycznych modelach. Część może czerpać z danego motywu czy okresu czasowego (lokomotywa baśniowa, średniowieczna). Niemal wszystkie kolejki znanych firm (BRIO, BigJigs, Woodyland, Maxim) wyposażone są w niewielki magnesik, dzięki któremu można je łączyć w pociągi. W zależności od modelu, lokomotywy są w stanie uciągnąć nawet kilka różnych wagoników. 

 • Dodatki do kolejek...

  Producenci kolejek drewnianych zwykle oferują szeroki wybór dodatków i akcesoriów do swoich zabawek. Dlatego też, oprócz torów i lokomotyw, wyposażymy naszą kolekcję w najróżniejsze tunele, budynki, maszyny budowlane, szlabany czy zestawy znaków. Dzięki temu, że systemy kolejek największych firm są ze sobą kompatybilne, możemy skomponować nasz zestaw pod kątem indywidualnych potrzeb, wymagań i zainteresowań dziecka. Dodatkowe akcesoria mogą także uczyć dziecko zasad ruchu kolejowego czy przestrzegania bezpieczeństwa w konkretnych miejscach. Polecamy przede wszystkim szeroki wybór tuneli drewnianych (imitujące kamień, cegłę, pięknie zdobione), które będą świetną atrakcją podczas zabawy dziecka. 

 • Tory drewniane

  Systemy kolejek największych firm, takich jak BRIO, BugJigs, Woodyland, Ikea czy Maxim są ze sobą kompatybilne. Co to znaczy? Oznacza to,  że mają takie same połączenia torów, więc podczas budowania trasy, można korzystać z produktów różnych marek. Ponadto, w ofercie znajdziemy nie tylko tory proste, czy zakręty, ale także różnego typu rozjazdy, skrzyżowania, obrotnice. Ciekawym rozwiązaniem są też tory elastyczne, dzięki którym z łatwością zbudujemy wymagającą trasę. Każdy znajdzie to, czego szuka. Różnorodność torów obejmuje także poszczególną długośc elementów. Projektowanie i budowanie trasy kolejowej wymaga cierpliwości, precyzji i pomysłowości, jednak znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności, a także umiejętności motorycznych i koordynacyjnych. 

 • Wagoniki drewniane

  Każdy pamięta zabawę w liczenie wagonów przejeżdżającego pociągu w dzieciństwie. Można było również zgadywać co dany pociąg przewozi. Największą zagadką były pociągi towarowe. Producenci systemów kolejek drewnianych dbają, by w ofercie ich firm znalazł się szeroki wybór akcesoriów – m.in. wagoników. Marki, takie jak BRIO czy BigJigs oferują zarówno wagoniki pasażerskie, często wyposażone w figurki ludzi, jak i wagony towarowe. Co się w nich znajduje? Do dyspozycji mamy wagony z pojazdami, maszynami, surowcami, substancjami, a także ze zwierzętami (dzikimi i domowymi). Każdy wagonik jest wyposażony w magnes, za pomocą którego łączymy go z lokomotywą i z innymi wagonami. Każdy z nich jest fantastycznie zaprojektowany i wykonany z zachowaniem najwyższych standardów. Dzięki kompatybilności produktów różnych firm, można skompletować własny, wymarzony pociąg. Warto wiedzieć, że wszystkie wagoniki są bezpieczne dla dzieci – pomalowane nietoksycznymi, ekologicznymi farbami i lakierami na bazie wody. 

 • Stacje i zajezdnie...

  Oferta akcesoriów do kolejek drewnianych obejmuje także drewniane makietki stacji i zajezdni kolejowych. Każdy z budynków jest, oczywiście, wykonany z drewna, czasem z domieszką tworzywa sztucznego, dzięki czemu może być lepiej odwzorowany w stosunku do rzeczywistości. Warto wyposażyć kolejkę w miejsce, w którym wsiądą i wysiądą pasażerowie lub gdzie po skończonej zabawie zawieziemy lokomotywę. Niektóre z dostępnych stacji są wyposażone w tory i przestrzeń nawet dla kilku pojazdów. Każdy dodatek do kolejki urozmaica zabawę i wpływa na wyobraźnię dziecka. Niektóre budynki są także wyposażone w znaki drogowe czy szlabany, dzięki czemu można wytłumaczyć maluchowi zasady korzystania ze stacji kolejowej oraz normy przestrzegania bezpieczeństwa. 

 • Mosty do kolejek...

  Kolejnym dodatkiem, który rozbuduje naszą kolejkę drewnianą są mosty. W rzeczywistym świecie mosty i wiadukty umożliwiają lub usprawniają przejazd pociągu w górzystym terenie, nad rzeką czy przepaścią. W ofercie największych producentów kolejek drewnianych znajdziemy najróżniejsze mosty – zwodzone, wiszące, wiadukty oraz przechodzące nad rzeką czy pomiędzy górami. W przypadku tych ostatnich w zestawie zawsze znajdziemy niezbędne akcesoria – fragment rzeki i torów, tory podjazdowe i zjazdy. Dbałość o detale gwarantuje dokładne wykończenie produktów – farby imitują kamień, cegłę czy inny budulec. Każdy z nich ma też indywidualne, unikalne zdobienie. Każdy most to utrudnienie na trasie naszego pociągu, ale też dodatkowa atrakcja!

 • Duże zestawy kolejek

  Dla początkujących, dla niezdecydowanych, na prezent – polecamy duże zestawy kolejki drewnianej. Co znajdziemy w środku? Standardowo, taki zestaw jest wyposażony w odpowiednie tory, dodatki i lokomotywę. Często taki pakiet ma tematyczny motyw przewodni np. baśniowy świat wróżek, średniowieczne czasy rycerzy i zamków, gospodarstwo  rolne czy przemysł. Taki zestaw pozwala dziecku cieszyć się mini światem kolejki, który jednocześnie zawsze można rozbudować lub przebudować. Zabawa rozwija wyobraźnię i kreatywność. Uczy przestrzegania zasad ruchu drogowego i kolejowego, przewidywania sytuacji i szybkiej reakcji. Producenci zaprojektowali różne zestawy – mniejsze i większe, a co ważne – odpowiednie na każdą kieszeń. 

 • Drewniane Mebelki
na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 282 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 282 elementów