Kolejki drewniane

Facebook

Odwiedź nas na Facebooku :)
Kolejki drewniane Kolejki drewniane

Kolejki drewniane to ponadczasowa zabawka, która bawi młodszych i starszych od kilku pokoleń. Walory edukacyjne kolejki sprawiają, że jest doceniana przez rodziców na całym świecie. Zabawa kolejką rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, wpływa na rozwój umiejętności manualnych i koordynacyjnych. Budowanie mniej lub bardziej skomplikowanych poł...

Kolejki drewniane to ponadczasowa zabawka, która bawi młodszych i starszych od kilku pokoleń. Walory edukacyjne kolejki sprawiają, że jest doceniana przez rodziców na całym świecie. Zabawa kolejką rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, wpływa na rozwój umiejętności manualnych i koordynacyjnych. Budowanie mniej lub bardziej skomplikowanych połączeń torów – zakrętów, ósemek, podjazdów aktywnie stymuluje umysł malucha. Pierwsze kolejki drewniane, produkowane przez konkretną markę, pojawiły się pod koniec dziewiętnastego wieku.

KOEJKI DREWNIANE BRIO

Jedną z pierwszych firm, która wymyśliła i opatentowała własny system kolejki drewnianej, była szwedzka firma BRIO. 130 lat doświadczenia w produkcji drewnianych kolejek owocuje wysoką jakością produktów i zaufaniem klientów. W jej ofercie znajdziemy fantastyczne, realistycznie wykonane lokomotywy, które przypominają wyglądem najprawdziwsze pociągi. Nie mogło zabraknąć także kolorowych wagoników o różnych funkcjach, a nawet drewnianych figurek pracowników kolei. Niektóre lokomotywy, które znajdziecie w naszej ofercie, wyposażone są w napęd i zasilane bateriami, dlatego samodzielnie mogą śmigać po torach, a nawet wydawać dźwięki! Aby lokomotywy miały po czym jeździć, potrzebne nam będą specjalne tory. Znajdziecie tu różne zakręty, zawijasy, rozwidlenia dróg, ale i proste tory oraz piękne mosty, po których mogą podróżować pasażerowie Waszej kolejki.

KOLEJKI DREWNIANE BIGJIGS

Jedną z bardziej znanych jest brytyjska marka BigJigs, zyskująca z biegiem lat coraz większe uznanie, zarówno wśród dzieci, jak i wśród rodziców. Podobnie jak firma Brio, również BigJigs zadbało o różnorodność wśród swoich zestawów. Znajdziecie w nich kolorowe lokomotywki, tory, a także przejazdy kolejowe, tunele i wagony z najróżniejszymi ładunkami. Możecie wyposażyć swoją kolejkę w piękną stację kolejową, na której Wasze pociągi będą zabierały pasażerów. Nie brakuje tu także różnego rodzaju zwrotnic, przejazdów, mostów i innych dodatków.

POZOSTAŁE KOLEJKI DREWNIANE

Warto także wiedzieć, że zarówno kolejki BRIO jak i BigJigs są kompatybilne z systemami kolejek innych znanych firm, takich jak Woodyland, Eichhorn, Ikea czy Maxim. W ofercie naszego sklepu znajduję się zarówno zestawy torów, pojedyncze lokomotywy, wagoniki, a także dodatki, takie jak tunele, mosty czy zajezdnie kolejowe. Duże zestawy, które łączą wszystkie niezbędne elementy do zbudowania mini świata kolejki, są doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka. Wszystkie zestawy polecane są dla dzieci, które skończyły trzeci rok życia. Możecie zbudować całe kolejkowe miasteczko i wciąż dodawać nowe uzupełnienia do swojej kolekcji.

Więcej

Kolejki drewniane Jest 330 produktów.

Podkategorie

 • Kolejki drewniane Brio

  Marka BRIO to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów kolejki drewnianej na całym świecie. Ponad 130 lat doświadczenia w produkcji gwarantuje wysoką jakość zabawek oraz ich bezpieczeństwo. BRIO została założona w 1884 roku w Szwecji i jest jedną z pierwszych firm, które zaprojektowały i opatentowały własny system kolejki drewnianej. Do dziś, na systemie łączenia drewnianych torów BRIO wzorują się inni producenci, dlatego też większość kolejek drewnianych największych firm (BRIO, BigJigs, Ikea, Maxim, Woodyland) jest ze sobą kompatybilna. W produkcji kolejek BRIO używa się głównie surowca drewnianego – drzewa bukowego, rzadziej sosny. Producent nie stroni jednak od użycia sztucznych materiałów – m.in. plastiku, za pomocą którego łączy niektóre części lokomotyw czy dodatków (dźwig, pojazdy, stacje kolejowe). Dzięki temu zabawki BRIO są funkcjonalne i projektowane z dużą dbałością o szczegóły. Wysoka jakość, ekologiczność, pozytywny wpływ na rozwój dziecka – to jedno, ale najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo malucha. Prestiżowe nagrody oraz spełniane standardy i wymogi rynków świadczą o tym, że jest to firma, której można zaufać. Producent inwestuje nawet w badania laboratoryjne, które mają za zadanie wyeliminować wszelkie groźne substancje i związki, a do malowania używane są jedynie nietoksyczne farby, lakiery i barwniki na bazie wody. Podsumowując, kolejki drewniane BRIO to gwarancja świetnej zabawy przez długie lata.  

  DREWNIANE KOLEJKI BRIO

  Dla małych fanów pociągów i kolei mamy naprawdę fantastyczną wiadomość. Znajdą tu bowiem prawdziwy raj dla siebie. Firma Brio przygotowała bogatą ofertę najróżniejszych lokomotywek drewnianych, które wyglądają jak prawdziwe pociągi! Są kolorowe i wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia możliwość długiego z nich korzystania. W ofercie znajdziecie lokomotywki zasilane bateriami, które samodzielnie będą mknęły po torach, a także takie, które będziecie musieli prowadzić rączką po właściwej trasie. Futurystyczne pociągi o opływowym kształcie, które już na pierwszy rzut oka wyglądają na superszybkie, albo może olschoolowe lokomotywy z kominami? Pociągi z motywem safari, takie, które przewożą węgiel i drewno, a może pociąg straży pożarnej? Wybór jest naprawdę duży, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie.

  DREWNIANE TORY DO KOLEJEK BRIO

  Twoje kolejki muszą po czymś jeździć, dlatego firma Brio przygotowała szeroką ofertę najróżniejszych torów dla Twoich kolejek. Mamy tu najzwyklejsze, proste tory, ale także wiele zakrętów oraz zwrotnic, które pokierują lokomotywkę we właściwym kierunku, tak aby uniknąć zderzenia z innymi pociągami. Możesz zbudować drewniany port załadunkowy, w którym tory biegną dookoła placu, na którym ładuje się na nie różne towary. Możesz dodać do swojej trasy także kolorowe tunele, które z łatwością pokona Twoja kolejka. Świetny efekt uzyskasz układając tory na wysokich wspornikach, tak, aby pociąg mógł wspiąć się pod górkę, a potem szybciutko z niej zjechać! Buduj rozwidlenia torów, dokładaj wciąż nowe elementy trasy i zobacz, jak daleko zajedzie Twój pociąg. Stwarzaj dla niego przeszkody i wyzwania, które sprawią, że zabawa będzie jeszcze ciekawsza!

  ZESTAWY KOLEJEK DREWNIANYCH BRIO

  Na wspomnienie przy omawianiu tej kategorii zasługują także zestawy kolejek drewnianych, które świetnie nadają się jako początek przygody z drewnianymi pociągami, ale także jako dodatek do już posiadanych zestawów. W dużych i rozbudowanych zestawach znajdziecie komplety torów drewnianych z zakrętami, torów prostych, zwrotnic, podpór do nich, a także lokomotywy i różne dodatki, urozmaicające krajobraz na trasie pociągu. Znajdziesz tu kolorowe mosty, przejazdy kolejowe, maszyny, które czekają na Twoje pociągi na ich trasie, wagony z ładunkami i wiele innych elementów, które warto mieć, budując kolejkowe miasteczko.

  DODATKI DO KOLEJEK DREWNIANYCH BRIO

  Aby Twoje kolejkowe miasteczko wyglądało ciekawiej i realistyczniej, możesz wybrać któryś z zestawów z dodatkami do kolejek drewnianych. Znajdziesz tu wiele ciekawych elementów, od znaków drogowych, które możesz ustawić po bokach torów, przez sygnalizacje świetlne i semafory, po pojazdy służb, wspierających pracowników kolei. Szczególną uwagę zwraca tu zestaw z górą i dźwigiem, w którym Twój pociąg będzie przejeżdżał przez tunel w wielkiej, szarej skale. Na jego końcu czeka dźwig, który załaduje na Twój wagonik złoto! Przy stacji, na której zatrzymują się pociągi warto ustawić parking, na którym podróżni będą mogli zostawiać swoje samochody przed wyruszeniem w podróż. 

  Możesz zbudować naprawdę oryginalny, drewniany świat, w którym króluje kolej, a pociągi to najlepszy i najważniejszy środek transportu! Do dzieła.

 • Kolejka drewniana BigJigs

  BigJigs to brytyjska marka, która od kilkunastu lat zajmuje się produkcją drewnianych zabawek dla dzieci. Firma została założona przez dwójkę nauczycieli, którzy postanowili wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie pedagogiczne podczas projektowania edukacyjnych zabawek dla najmłodszych. Wśród oferty firmy znajduje się także system kolejki drewnianej BigJigs Rail – drewniane tory, lokomotywy i akcesoria (wagoniki, mosty, zajezdnie kolejowe, tunele). Surowiec, używany w produkcji, to głównie drewno kauczukowe – bezpieczne i elastyczne. Prototypy zabawek są wielokrotnie testowane, by rodzice mieli pewność, że każdy produkt będzie bezpieczny dla malucha, już powyżej trzeciego roku życia. Unikalne wzornictwo i ciekawe kolory - to kolejna cecha produktów BigJigs, przy czym należy pamiętać, że do malowania firma używa jedynie nietoksycznych farb i barwników na bazie wody. Są więc w pełni bezpieczne, nawet w przypadku, gdy dziecko weźmie zabawkę do buzi. Poza dbaniem o bezpieczeństwo i rozwój dzieci, BigJigs stara się także chronić środowisko. Surowiec na zabawki pozyskiwany jest w ramach konkretnego programu, producent używa również odpowiedniej wielkości opakowania w stosunku do rozmiaru zabawki, które może zostać użyte w procesie recyklingu. Marka BigJigs to gwarancja udanego zakupu, wysokiej jakości i odpowiedniej ceny. 

 • Pozostałe Kolejki

  Oprócz dwóch najbardziej rozpoznawalnych kolejek marek Brio i BigJigs, w naszym sklepie znajdują się również pojedyncze zestawy innych firm, które są kompatybilne z pozostałymi torami i dodatkami. W tej kategorii umieszczono akcesoria do rozbudowy torów m. in. firmy Melissa&Doug. 

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 330 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 330 elementów