Kolejki drewniane Brio

Facebook

Odwiedź nas na Facebooku :)
Kolejki drewniane Brio Kolejki drewniane Brio

Marka BRIO to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów kolejki drewnianej na całym świecie. Ponad 130 lat doświadczenia w produkcji gwarantuje wysoką jakość zabawek oraz ich bezpieczeństwo. BRIO została założona w 1884 roku w Szwecji i jest jedną z pierwszych firm, które zaprojektowały i opatentowały własny system kolejki drewnianej. Do d...

Marka BRIO to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów kolejki drewnianej na całym świecie. Ponad 130 lat doświadczenia w produkcji gwarantuje wysoką jakość zabawek oraz ich bezpieczeństwo. BRIO została założona w 1884 roku w Szwecji i jest jedną z pierwszych firm, które zaprojektowały i opatentowały własny system kolejki drewnianej. Do dziś, na systemie łączenia drewnianych torów BRIO wzorują się inni producenci, dlatego też większość kolejek drewnianych największych firm (BRIO, BigJigs, Ikea, Maxim, Woodyland) jest ze sobą kompatybilna. W produkcji kolejek BRIO używa się głównie surowca drewnianego – drzewa bukowego, rzadziej sosny. Producent nie stroni jednak od użycia sztucznych materiałów – m.in. plastiku, za pomocą którego łączy niektóre części lokomotyw czy dodatków (dźwig, pojazdy, stacje kolejowe). Dzięki temu zabawki BRIO są funkcjonalne i projektowane z dużą dbałością o szczegóły. Wysoka jakość, ekologiczność, pozytywny wpływ na rozwój dziecka – to jedno, ale najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo malucha. Prestiżowe nagrody oraz spełniane standardy i wymogi rynków świadczą o tym, że jest to firma, której można zaufać. Producent inwestuje nawet w badania laboratoryjne, które mają za zadanie wyeliminować wszelkie groźne substancje i związki, a do malowania używane są jedynie nietoksyczne farby, lakiery i barwniki na bazie wody. Podsumowując, kolejki drewniane BRIO to gwarancja świetnej zabawy przez długie lata.  

DREWNIANE KOLEJKI BRIO

Dla małych fanów pociągów i kolei mamy naprawdę fantastyczną wiadomość. Znajdą tu bowiem prawdziwy raj dla siebie. Firma Brio przygotowała bogatą ofertę najróżniejszych lokomotywek drewnianych, które wyglądają jak prawdziwe pociągi! Są kolorowe i wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia możliwość długiego z nich korzystania. W ofercie znajdziecie lokomotywki zasilane bateriami, które samodzielnie będą mknęły po torach, a także takie, które będziecie musieli prowadzić rączką po właściwej trasie. Futurystyczne pociągi o opływowym kształcie, które już na pierwszy rzut oka wyglądają na superszybkie, albo może olschoolowe lokomotywy z kominami? Pociągi z motywem safari, takie, które przewożą węgiel i drewno, a może pociąg straży pożarnej? Wybór jest naprawdę duży, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie.

DREWNIANE TORY DO KOLEJEK BRIO

Twoje kolejki muszą po czymś jeździć, dlatego firma Brio przygotowała szeroką ofertę najróżniejszych torów dla Twoich kolejek. Mamy tu najzwyklejsze, proste tory, ale także wiele zakrętów oraz zwrotnic, które pokierują lokomotywkę we właściwym kierunku, tak aby uniknąć zderzenia z innymi pociągami. Możesz zbudować drewniany port załadunkowy, w którym tory biegną dookoła placu, na którym ładuje się na nie różne towary. Możesz dodać do swojej trasy także kolorowe tunele, które z łatwością pokona Twoja kolejka. Świetny efekt uzyskasz układając tory na wysokich wspornikach, tak, aby pociąg mógł wspiąć się pod górkę, a potem szybciutko z niej zjechać! Buduj rozwidlenia torów, dokładaj wciąż nowe elementy trasy i zobacz, jak daleko zajedzie Twój pociąg. Stwarzaj dla niego przeszkody i wyzwania, które sprawią, że zabawa będzie jeszcze ciekawsza!

ZESTAWY KOLEJEK DREWNIANYCH BRIO

Na wspomnienie przy omawianiu tej kategorii zasługują także zestawy kolejek drewnianych, które świetnie nadają się jako początek przygody z drewnianymi pociągami, ale także jako dodatek do już posiadanych zestawów. W dużych i rozbudowanych zestawach znajdziecie komplety torów drewnianych z zakrętami, torów prostych, zwrotnic, podpór do nich, a także lokomotywy i różne dodatki, urozmaicające krajobraz na trasie pociągu. Znajdziesz tu kolorowe mosty, przejazdy kolejowe, maszyny, które czekają na Twoje pociągi na ich trasie, wagony z ładunkami i wiele innych elementów, które warto mieć, budując kolejkowe miasteczko.

DODATKI DO KOLEJEK DREWNIANYCH BRIO

Aby Twoje kolejkowe miasteczko wyglądało ciekawiej i realistyczniej, możesz wybrać któryś z zestawów z dodatkami do kolejek drewnianych. Znajdziesz tu wiele ciekawych elementów, od znaków drogowych, które możesz ustawić po bokach torów, przez sygnalizacje świetlne i semafory, po pojazdy służb, wspierających pracowników kolei. Szczególną uwagę zwraca tu zestaw z górą i dźwigiem, w którym Twój pociąg będzie przejeżdżał przez tunel w wielkiej, szarej skale. Na jego końcu czeka dźwig, który załaduje na Twój wagonik złoto! Przy stacji, na której zatrzymują się pociągi warto ustawić parking, na którym podróżni będą mogli zostawiać swoje samochody przed wyruszeniem w podróż. 

Możesz zbudować naprawdę oryginalny, drewniany świat, w którym króluje kolej, a pociągi to najlepszy i najważniejszy środek transportu! Do dzieła.

Więcej

Kolejki drewniane Brio Jest 188 produktów.

Podkategorie

 • Lokomotywy, Pociągi,...

  Lokomotywa to nieodłączny element każdej kolekcji kolejki drewnianej. W zależności od potrzeb naszych dzieci, pojazd może być napędzany (na baterię, na aplikację, zdalnie sterowany, z akumulatorkiem) lub nie (popychany rączką). Ten pierwszy jeździ sam po zbudowanej przez dziecko trasie, często mo że być także wyposażony w moduł świetlny i dźwiękowy. Zabawa lokomotywą popychaną przez dziecko wpływa natomiast na rozwój jego umiejętności motorycznych i koordynacyjnych. Każdy producent kolejki drewnianej posiada w swojej ofercie lokomotywy. Część z nich wzorowana jest na faktycznie istniejących bądź historycznych modelach. Część może czerpać z danego motywu czy okresu czasowego (lokomotywa baśniowa, średniowieczna). Niemal wszystkie kolejki znanych firm (BRIO, BigJigs, Woodyland, Maxim) wyposażone są w niewielki magnesik, dzięki któremu można je łączyć w pociągi. W zależności od modelu, lokomotywy są w stanie uciągnąć nawet kilka różnych wagoników. 

 • Tory

  Systemy kolejek największych firm, takich jak BRIO, BugJigs, Woodyland, Ikea czy Maxim są ze sobą kompatybilne. Co to znaczy? Oznacza to,  że mają takie same połączenia torów, więc podczas budowania trasy, można korzystać z produktów różnych marek. Ponadto, w ofercie znajdziemy nie tylko tory proste, czy zakręty, ale także różnego typu rozjazdy, skrzyżowania, obrotnice. Ciekawym rozwiązaniem są też tory elastyczne, dzięki którym z łatwością zbudujemy wymagającą trasę. Każdy znajdzie to, czego szuka. Różnorodność torów obejmuje także poszczególną długośc elementów. Projektowanie i budowanie trasy kolejowej wymaga cierpliwości, precyzji i pomysłowości, jednak znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności, a także umiejętności motorycznych i koordynacyjnych. 

 • Duże zestawy

  Dla początkujących, dla niezdecydowanych, na prezent – polecamy duże zestawy kolejki drewnianej. Co znajdziemy w środku? Standardowo, taki zestaw jest wyposażony w odpowiednie tory, dodatki i lokomotywę. Często taki pakiet ma tematyczny motyw przewodni np. baśniowy świat wróżek, średniowieczne czasy rycerzy i zamków, gospodarstwo  rolne czy przemysł. Taki zestaw pozwala dziecku cieszyć się mini światem kolejki, który jednocześnie zawsze można rozbudować lub przebudować. Zabawa rozwija wyobraźnię i kreatywność. Uczy przestrzegania zasad ruchu drogowego i kolejowego, przewidywania sytuacji i szybkiej reakcji. Producenci zaprojektowali różne zestawy – mniejsze i większe, a co ważne – odpowiednie na każdą kieszeń. 

 • Dodatki do Kolejek

  Producenci kolejek drewnianych zwykle oferują szeroki wybór dodatków i akcesoriów do swoich zabawek. Dlatego też, oprócz torów i lokomotyw, wyposażymy naszą kolekcję w najróżniejsze tunele, budynki, maszyny budowlane, szlabany czy zestawy znaków. Dzięki temu, że systemy kolejek największych firm są ze sobą kompatybilne, możemy skomponować nasz zestaw pod kątem indywidualnych potrzeb, wymagań i zainteresowań dziecka. Dodatkowe akcesoria mogą także uczyć dziecko zasad ruchu kolejowego czy przestrzegania bezpieczeństwa w konkretnych miejscach. Polecamy przede wszystkim szeroki wybór tuneli drewnianych (imitujące kamień, cegłę, pięknie zdobione), które będą świetną atrakcją podczas zabawy dziecka. 

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 188 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 188 elementów