Tomek i Przyjaciele

Facebook

Odwiedź nas na Facebooku :)
Tomek i Przyjaciele Tomek i Przyjaciele

Przygody wagoników i lokomotyw z tajemniczej wyspy Sodor nieprzerwanie trwają od ponad siedemdziesięciu lat – cieszą już trzecie pokolenie miłośników kolejek! Powstały w głowie Wilberta Awdry’ego ponad 94 lata temu, kiedy jako mały chłopiec wsłuchiwał się w kolejowe dźwięki, a wyobraźnia dodawała całą resztę. W 1943 roku ujrzały światło dzienne....

Przygody wagoników i lokomotyw z tajemniczej wyspy Sodor nieprzerwanie trwają od ponad siedemdziesięciu lat – cieszą już trzecie pokolenie miłośników kolejek! Powstały w głowie Wilberta Awdry’ego ponad 94 lata temu, kiedy jako mały chłopiec wsłuchiwał się w kolejowe dźwięki, a wyobraźnia dodawała całą resztę. W 1943 roku ujrzały światło dzienne... zaczął opowiadać, a później spisywać historie dla swojego synka. Kiedy dla małego Krzysia, Wilbert zrobił na Święta Bożego Narodzenia lokomotywę, ten nazwał ją Tomek i poprosił, aby dla niej też powstały wspaniałe historie… i tak rozpoczęły się przygody Tomka i jego przyjaciół. Opowieści zostały wydane w 1945 roku, zaś trzydzieści lat temu powstał pierwszy film animowany o przygodach Tomka, który natychmiast podbił serca milionów widzów. Od tej pory seriale, filmy, bajkowe opowieści o mieszkańcach wyspy Sodor nieustannie zachwycają wciąż rosnące grono fanów kolejowych opowieści. Pokochali je widzowie w ponad 130 krajach świata! 

Więcej

Tomek i Przyjaciele Jest 304 produktów.

Podkategorie

 • TRACKMASTER - Tomek i...

  Seria Trackmaster to zestawy torów oraz lokomotywy z napędem na baterie, które same jeżdżą po kolejowej trakcji. Lokomotywy przedstawiają wszystkich bohaterów serialu Tomek i przyjaciele – zarówno tych znanych, jak i tych, którzy pojawiają się sporadycznie. Kolejki z tej serii są nieco większe niż te z edycji Adventures czy Take-n-play, a niektóre zostały dodatkowo wyposażone w wagoniki do ciągnięcia. Świetnie wyprofilowane tory oraz kolejki z napędem gwarantują niezapomnianą zabawę! W ofercie znajdują się kolejki sprzedawane oddzielnie, jak również zestawy z torami, które posiadają różne motywy przewodnie, dodatkowo urozmaicające zabawę! Producenci dbają o to, by zestawy nawiązywały do najnowszych odcinków serialu, a maluchy były na bieżąco ze wszystkimi postaciami i ciekawymi dodatkami. Kolejki produkowane są przez firmę Mattel pod marką Fisher Price.

 • TAKE'N'PLAY - Tomek i...

  Seria kolejek przedstawiająca bohaterów z bajki Tomek i przyjaciele. Cechą charakterystyczną tej edycji jest to, że kolejki wykonane są z metalu metodą die-cast, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie świetnie odwzorowują wygląd serialowych postaci. Kolejki są nieco mniejsze niż w serii Trackmaster i nie posiadają napędu na baterie – maluchy mogą więc samodzielnie jeździć nimi po torach. Kolejki można łączyć z wagonikami przy pomocy magnesów umiejscowionych na tylnych zderzakach każdego pojazdu.

 • ADVENTURES - Tomek i...

  Adventures to najnowsza seria kolejki Tomek i Przyjaciele. Niewielkie, die-castowe lokomotywki (metalowo - plastikowe) są kompatybilne z wcześniejszą serią Take’n’Play – mogą poruszać się po tych samych torach. Można także łączyć lokomotywy i wagony, jednak niezbędna jest do tego przejściówka, ponieważ pojazdy Adventures posiadają plastikowe zaczepy, a znakiem rozpoznawalnym Take’n’Play były magnesiki. Pojazdy Adventures są szybkie i zwinne, doskonale trzymają się trakcji kolejowej i pokonują przeszkody. Plastikowe zaczepy sprawiają, że elementy pociągu lepiej się ze sobą trzymają. W serii znajdziemy zestawy tematyczne, inspirowane najnowszymi przygodami Tomka oraz pojedyncze elementy. Producentem serii jest firma Mattel pod marką Fisher Price.

 • Tomek Minis

  Zestawy lokomotyw i pełnych torów z serii MINIS to nowość na rynku kolejek z bajki Tomek i Przyjaciele. Uśmiechnięte wagoniki zmieniły rozmiary, dzięki czemu mieszczą się na dłoni dziecka. Dedykowane są maluchom już od trzeciego roku życia.

 • Seria Lokomotyw...
na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 304 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 304 elementów