Kolejka drewniana BigJigs

Facebook

Odwiedź nas na Facebooku :)
Kolejka drewniana BigJigs Kolejka drewniana BigJigs

BigJigs to brytyjska marka, która od kilkunastu lat zajmuje się produkcją drewnianych zabawek dla dzieci. Firma została założona przez dwójkę nauczycieli, którzy postanowili wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie pedagogiczne podczas projektowania edukacyjnych zabawek dla najmłodszych. Wśród oferty firmy znajduje się także system kolejki dr...

BigJigs to brytyjska marka, która od kilkunastu lat zajmuje się produkcją drewnianych zabawek dla dzieci. Firma została założona przez dwójkę nauczycieli, którzy postanowili wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie pedagogiczne podczas projektowania edukacyjnych zabawek dla najmłodszych. Wśród oferty firmy znajduje się także system kolejki drewnianej BigJigs Rail – drewniane tory, lokomotywy i akcesoria (wagoniki, mosty, zajezdnie kolejowe, tunele). Surowiec, używany w produkcji, to głównie drewno kauczukowe – bezpieczne i elastyczne. Prototypy zabawek są wielokrotnie testowane, by rodzice mieli pewność, że każdy produkt będzie bezpieczny dla malucha, już powyżej trzeciego roku życia. Unikalne wzornictwo i ciekawe kolory - to kolejna cecha produktów BigJigs, przy czym należy pamiętać, że do malowania firma używa jedynie nietoksycznych farb i barwników na bazie wody. Są więc w pełni bezpieczne, nawet w przypadku, gdy dziecko weźmie zabawkę do buzi. Poza dbaniem o bezpieczeństwo i rozwój dzieci, BigJigs stara się także chronić środowisko. Surowiec na zabawki pozyskiwany jest w ramach konkretnego programu, producent używa również odpowiedniej wielkości opakowania w stosunku do rozmiaru zabawki, które może zostać użyte w procesie recyklingu. Marka BigJigs to gwarancja udanego zakupu, wysokiej jakości i odpowiedniej ceny. 

Więcej

Kolejka drewniana BigJigs Jest 131 produktów.

Podkategorie

 • Lokomotywy, Pociągi,...

  Lokomotywa to nieodłączny element każdej kolekcji kolejki drewnianej. W zależności od potrzeb naszych dzieci, pojazd może być napędzany (na baterię, na aplikację, zdalnie sterowany, z akumulatorkiem) lub nie (popychany rączką). Ten pierwszy jeździ sam po zbudowanej przez dziecko trasie, często mo że być także wyposażony w moduł świetlny i dźwiękowy. Zabawa lokomotywą popychaną przez dziecko wpływa natomiast na rozwój jego umiejętności motorycznych i koordynacyjnych. Każdy producent kolejki drewnianej posiada w swojej ofercie lokomotywy. Część z nich wzorowana jest na faktycznie istniejących bądź historycznych modelach. Część może czerpać z danego motywu czy okresu czasowego (lokomotywa baśniowa, średniowieczna). Niemal wszystkie kolejki znanych firm (BRIO, BigJigs, Woodyland, Maxim) wyposażone są w niewielki magnesik, dzięki któremu można je łączyć w pociągi. W zależności od modelu, lokomotywy są w stanie uciągnąć nawet kilka różnych wagoników. 

 • Tory

  Systemy kolejek największych firm, takich jak BRIO, BugJigs, Woodyland, Ikea czy Maxim są ze sobą kompatybilne. Co to znaczy? Oznacza to,  że mają takie same połączenia torów, więc podczas budowania trasy, można korzystać z produktów różnych marek. Ponadto, w ofercie znajdziemy nie tylko tory proste, czy zakręty, ale także różnego typu rozjazdy, skrzyżowania, obrotnice. Ciekawym rozwiązaniem są też tory elastyczne, dzięki którym z łatwością zbudujemy wymagającą trasę. Każdy znajdzie to, czego szuka. Różnorodność torów obejmuje także poszczególną długośc elementów. Projektowanie i budowanie trasy kolejowej wymaga cierpliwości, precyzji i pomysłowości, jednak znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności, a także umiejętności motorycznych i koordynacyjnych. 

 • Duże Zestawy

  Dla początkujących, dla niezdecydowanych, na prezent – polecamy duże zestawy kolejki drewnianej. Co znajdziemy w środku? Standardowo, taki zestaw jest wyposażony w odpowiednie tory, dodatki i lokomotywę. Często taki pakiet ma tematyczny motyw przewodni np. baśniowy świat wróżek, średniowieczne czasy rycerzy i zamków, gospodarstwo  rolne czy przemysł. Taki zestaw pozwala dziecku cieszyć się mini światem kolejki, który jednocześnie zawsze można rozbudować lub przebudować. Zabawa rozwija wyobraźnię i kreatywność. Uczy przestrzegania zasad ruchu drogowego i kolejowego, przewidywania sytuacji i szybkiej reakcji. Producenci zaprojektowali różne zestawy – mniejsze i większe, a co ważne – odpowiednie na każdą kieszeń. 

 • Dodatki do Kolejek

  Producenci kolejek drewnianych zwykle oferują szeroki wybór dodatków i akcesoriów do swoich zabawek. Dlatego też, oprócz torów i lokomotyw, wyposażymy naszą kolekcję w najróżniejsze tunele, budynki, maszyny budowlane, szlabany czy zestawy znaków. Dzięki temu, że systemy kolejek największych firm są ze sobą kompatybilne, możemy skomponować nasz zestaw pod kątem indywidualnych potrzeb, wymagań i zainteresowań dziecka. Dodatkowe akcesoria mogą także uczyć dziecko zasad ruchu kolejowego czy przestrzegania bezpieczeństwa w konkretnych miejscach. Polecamy przede wszystkim szeroki wybór tuneli drewnianych (imitujące kamień, cegłę, pięknie zdobione), które będą świetną atrakcją podczas zabawy dziecka. 

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 131 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 131 elementów