Tomek i Przyjaciele

Facebook

Odwiedź nas na Facebooku :)
Tomek i Przyjaciele Tomek i Przyjaciele

Przygody wagoników i lokomotyw z tajemniczej wyspy Sodor nieprzerwanie trwają od ponad siedemdziesięciu lat – cieszą już trzecie pokolenie miłośników kolejek! Powstały w głowie Wilberta Awdry’ego ponad 94 lata temu, kiedy jako mały chłopiec wsłuchiwał się w kolejowe dźwięki a wyobraźnia dodawała całą resztę. W 1943 roku ujrzały światło dzienne.....

Przygody wagoników i lokomotyw z tajemniczej wyspy Sodor nieprzerwanie trwają od ponad siedemdziesięciu lat – cieszą już trzecie pokolenie miłośników kolejek! Powstały w głowie Wilberta Awdry’ego ponad 94 lata temu, kiedy jako mały chłopiec wsłuchiwał się w kolejowe dźwięki a wyobraźnia dodawała całą resztę. W 1943 roku ujrzały światło dzienne...zaczął opowiadać a później spisywać historie dla swojego synka. Kiedy dla małego Krzysia, Wilbert zrobił na Święta Bożego Narodzenia lokomotywę, ten nazwał ją Tomek i poprosił aby dla niej też powstały wspaniałe historie… i tak rozpoczęły się przygody Tomka i jego przyjaciół. Opowieści zostały wydane w 1945 roku, zaś trzydzieści lat temu powstał pierwszy film animowany o przygodach Tomka, który natychmiast podbił serca milionów widzów. Od tej pory seriale, filmy, bajkowe opowieści o mieszkańcach wyspy Sodor nieustannie zachwycają wciąż rosnące grono fanów kolejowych opowieści. Pokochali je widzowie w ponad 130 krajach świata i nie tylko ci najmłodsi! 

Więcej

Tomek i Przyjaciele Jest 205 produktów.

Podkategorie

  • TRACKMASTER - Tomek i...

    Seria Trackmaster to szare tory i duże, plastikowe lokomotywy z napędem na baterie, które samodzielnie poruszają się po kolejowej trakcji. Lokomotywy przedstawiają głównych oraz mniej znanych bohaterów serialu animowanego Tomek i Przyjaciele oraz świetnie ich odwzorowują. Część z nich ciągnie dodatkowe wagony. Świetnie wyprofilowane tory i wyważone pojazdy to gwarancja sprawnej jazdy, również na zakrętach i wzniesieniach. W serii znajdziemy także zestawy torów oraz zestawy tematyczne z akcesoriami i dodatkowymi atrakcjami. Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe produkty, wzorowane na najnowszych przygodach Tomka, opierające się na filmach pełnometrażowych i nowych sezonach serialu animowanego. Producentem serii jest firma Mattel pod marką Fisher Price

  • TAKE'N'PLAY - Tomek i...

    Take’n’Play to seria niewielkich, die-castowych lokomotywek, wagoników oraz plastikowych, kompatybilnych torów. Pojazdy są wykonane z metalu i plastiku, są niesamowicie zwinne, dzięki czemu z łatwością pokonują zakręty, wzniesienia i pętle. Seria obejmuje szeroki asortyment kolejek, które przedstawiają bohaterów serialu animowanego Tomek i Przyjaciele – zarówno lokomotywy, wagony jak i pojazdy budowlane i inne. Kolejką możemy bawić się na podłodze, czy na innej twardej powierzchni lub zbudować trakcję kolejową z dostępnych zestawów torów i zestawów tematycznych z akcesoriami. Wszystkie pojazdy wyposażone są w magnesy, za pomocą których połączymy elementy. Producentem serii jest firma Mattel pod marką Fisher Price.

  • ADVENTURES - Tomek i...

    Adventures to najnowsza seria kolejki Tomek i Przyjaciele. Niewielkie, die-castowe lokomotywki (metalowo - plastikowe) są kompatybilne z wcześniejszą serią Take’n’Play – mogą poruszać się po tych samych torach. Można także łączyć lokomotywy i wagony, jednak niezbędna jest do tego przejściówka, ponieważ pojazdy Adventures posiadają plastikowe zaczepy, a znakiem rozpoznawalnym Take’n’Play były magnesiki. Pojazdy Adventures są szybkie i zwinne, doskonale trzymają się trakcji kolejowej i pokonują przeszkody. Plastikowe zaczepy sprawiają, że elementy pociągu lepiej się ze sobą trzymają. W serii znajdziemy zestawy tematyczne, inspirowane najnowszymi przygodami Tomka oraz pojedyncze elementy. Producentem serii jest firma Mattel pod marką Fisher Price.

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 205 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 205 elementów