Kolejka drewniana Brio

Facebook

Odwiedź nas na Facebooku :)
Kolejka drewniana Brio Kolejka drewniana Brio

Marka BRIO to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów kolejki drewnianej na całym świecie. Ponad 130 lat doświadczenia w produkcji gwarantuje wysoką jakość zabawek oraz ich bezpieczeństwo. BRIO została założona w 1884 roku w Szwecji i jest jedną z pierwszych firm, które zaprojektowały i opatentowały własny system kolejki drewnianej. Do d...

Marka BRIO to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów kolejki drewnianej na całym świecie. Ponad 130 lat doświadczenia w produkcji gwarantuje wysoką jakość zabawek oraz ich bezpieczeństwo. BRIO została założona w 1884 roku w Szwecji i jest jedną z pierwszych firm, które zaprojektowały i opatentowały własny system kolejki drewnianej. Do dziś, na systemie łączenia drewnianych torów BRIO wzorują się inni producenci, dlatego też większość kolejek drewnianych największych firm (BRIO, BigJigs, Ikea, Maxim, Woodyland) jest ze sobą kompatybilna. W produkcji kolejek BRIO używa się głównie surowca drewnianego – drzewa bukowego, rzadziej sosny. Producent nie stroni jednak od użycia sztucznych materiałów – m.in. plastiku, za pomocą którego łączy niektóre części lokomotyw czy dodatków (dźwig, pojazdy, stacje kolejowe). Dzięki temu zabawki BRIO są funkcjonalne i projektowane z dużą dbałością o szczegóły. Wysoka jakość, ekologiczność, pozytywny wpływ na rozwój dziecka – to jedno, ale najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo malucha. Prestiżowe nagrody oraz spełniane standardy i wymogi rynków świadczą o tym, że jest to firma, której można zaufać. Producent inwestuje nawet w badania laboratoryjne, które mają za zadanie wyeliminować wszelkie groźne substancje i związki, a do malowania używane są jedynie nietoksyczne farby, lakiery i barwniki na bazie wody. Podsumowując, kolejki drewniane BRIO to gwarancja świetnej zabawy przez długie lata.  

Więcej

Kolejka drewniana Brio Jest 174 produktów.

Podkategorie

 • Lokomotywy, Pociągi,...

  Lokomotywa to nieodłączny element każdej kolekcji kolejki drewnianej. W zależności od potrzeb naszych dzieci, pojazd może być napędzany (na baterię, na aplikację, zdalnie sterowany, z akumulatorkiem) lub nie (popychany rączką). Ten pierwszy jeździ sam po zbudowanej przez dziecko trasie, często mo że być także wyposażony w moduł świetlny i dźwiękowy. Zabawa lokomotywą popychaną przez dziecko wpływa natomiast na rozwój jego umiejętności motorycznych i koordynacyjnych. Każdy producent kolejki drewnianej posiada w swojej ofercie lokomotywy. Część z nich wzorowana jest na faktycznie istniejących bądź historycznych modelach. Część może czerpać z danego motywu czy okresu czasowego (lokomotywa baśniowa, średniowieczna). Niemal wszystkie kolejki znanych firm (BRIO, BigJigs, Woodyland, Maxim) wyposażone są w niewielki magnesik, dzięki któremu można je łączyć w pociągi. W zależności od modelu, lokomotywy są w stanie uciągnąć nawet kilka różnych wagoników. 

 • Tory

  Systemy kolejek największych firm, takich jak BRIO, BugJigs, Woodyland, Ikea czy Maxim są ze sobą kompatybilne. Co to znaczy? Oznacza to,  że mają takie same połączenia torów, więc podczas budowania trasy, można korzystać z produktów różnych marek. Ponadto, w ofercie znajdziemy nie tylko tory proste, czy zakręty, ale także różnego typu rozjazdy, skrzyżowania, obrotnice. Ciekawym rozwiązaniem są też tory elastyczne, dzięki którym z łatwością zbudujemy wymagającą trasę. Każdy znajdzie to, czego szuka. Różnorodność torów obejmuje także poszczególną długośc elementów. Projektowanie i budowanie trasy kolejowej wymaga cierpliwości, precyzji i pomysłowości, jednak znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności, a także umiejętności motorycznych i koordynacyjnych. 

 • Duże zestawy

  Dla początkujących, dla niezdecydowanych, na prezent – polecamy duże zestawy kolejki drewnianej. Co znajdziemy w środku? Standardowo, taki zestaw jest wyposażony w odpowiednie tory, dodatki i lokomotywę. Często taki pakiet ma tematyczny motyw przewodni np. baśniowy świat wróżek, średniowieczne czasy rycerzy i zamków, gospodarstwo  rolne czy przemysł. Taki zestaw pozwala dziecku cieszyć się mini światem kolejki, który jednocześnie zawsze można rozbudować lub przebudować. Zabawa rozwija wyobraźnię i kreatywność. Uczy przestrzegania zasad ruchu drogowego i kolejowego, przewidywania sytuacji i szybkiej reakcji. Producenci zaprojektowali różne zestawy – mniejsze i większe, a co ważne – odpowiednie na każdą kieszeń. 

 • Dodatki do Kolejek

  Producenci kolejek drewnianych zwykle oferują szeroki wybór dodatków i akcesoriów do swoich zabawek. Dlatego też, oprócz torów i lokomotyw, wyposażymy naszą kolekcję w najróżniejsze tunele, budynki, maszyny budowlane, szlabany czy zestawy znaków. Dzięki temu, że systemy kolejek największych firm są ze sobą kompatybilne, możemy skomponować nasz zestaw pod kątem indywidualnych potrzeb, wymagań i zainteresowań dziecka. Dodatkowe akcesoria mogą także uczyć dziecko zasad ruchu kolejowego czy przestrzegania bezpieczeństwa w konkretnych miejscach. Polecamy przede wszystkim szeroki wybór tuneli drewnianych (imitujące kamień, cegłę, pięknie zdobione), które będą świetną atrakcją podczas zabawy dziecka. 

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 174 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 174 elementów