Gry

Producenci

Facebook

Odwiedź nas na Facebooku :)

Granna - 0177 - Gra Rodzinna - Super Farmer

Granna - 0177 - Gra Rodzinna - Super Farmer Zobacz większe

590022100177

Marka: Granna

Zamów do godziny 15:00, a wyślemy tego samego dnia!

Koszty dostawy:
+ Paczkomat Inpost - 12 zł
+ Przesyłka kurierska DPD - 13 zł
+ Przesyłka kurierska DPD pobraniowa - 17 zł

+ EU shipping from 10 €

Darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 250 zł

Zamów przez telefon: 530 193 714
Zamów przez email: [email protected]

Brak w magazynie

45,00 zł brutto

Opis produktu

Granna - Super Farmer 

Jesteś superfarmerem, hodujesz zwierzęta. Twoje stado szybko rośnie. Ale musisz uważać! W okolicy grasują wilk i lis. Twoje zwierzęta mogą stać się dla nich cennym łupem...

Reguły gry, oparte o zasady matematyczne, są zupełnie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. 
Super Farmer to rodzaj gry ekonomicznej - uczy liczenia, przewidywania, planowania i kalkulowania ryzyka - umiejętności niezwykle dzisiaj przydatnych.

Gra Super Farmer ma swoją fascynującą historię. Powstała  w Warszawie w 1943 roku, a jej twórcą jest wybitny polski matematyk Karol Borsuk - nosiła wówczas tytuł "Hodowla Zwierzątek". Gdy Niemcy zamknęli Uniwersytet Warszawski, profesor został bez pracy. W czasie wojny ludzie dokonywali cudów pomysłowości w poszukiwaniu źródeł utrzymania. Pomysłem profesora na ratowanie budżetu rodzinnego była sprzedaż gry. Zestawy do "Hodowli Zwierzątek" przygotowywała metodami domowymi żona profesora, pani Zofia Borsukowa. Autorką rysunków zwierzątek była pani Janina Śliwicka. Gra zyskała wielką popularność - najpierw wśród przyjaciół, rodziny, a potem w coraz szerszych kręgach osób znajomych i nieznajomych. W domu państwa Borsuków rozdzwonił się telefon, a w słuchawce, co i rusz można było usłyszeć pytanie: Czy to hodowla zwierzątek? Po potwierdzeniu następowało zamówienie i gry trafiały do sklepu.

Zestaw zawiera:
-   2  różne dwunastościenne kostki
-  128 kartoników z ilustracjami zwierząt, w tym:
      -  60 królików
      -  24 owce
      -  20 świń
      -  12 krów
      -  6 koni
      -  4  małe psy
      -  2 duże psy
-   tabelę wymian
-   instrukcję

 • Wiek dziecka: 7+
 • Ilość graczy: 2 - 6 
 • Czas gry: 15 - 30  min
 • Autor: Karol Borsuk
 • Producent: Granna
 • Wymiary opakowania: wys. 27,2 cm x szer. 18,9 cm x gł. 3,6 cm

Granna Sp. z o.o.  - została założona w 1991 roku przez Ewę i Konrada Falkowskich, którzy są jej właścicielami do dziś. Wsparci przez rodzinę i grono przyjaciół przez lata rozwijali wydawnictwo rozpoznawalne i uznane na rynku. Bezpośrednią inspiracją do założenia firmy było całkiem zwyczajne wydarzenie z życia rodzinnego. Pewnego dnia chrześniak p. Ewy Falkowskiej przyniósł czeskie wydanie gry „Memory”. Wszyscy zaangażowali się w grę z czteroletnim rezolutnym chłopcem i… przegrali. To był sygnał, że warto zaproponować dzieciom ciekawe gry edukacyjne w atrakcyjnej formie: kolorowe, trwałe i wysokiej jakości. To postanowienie towarzyszy w Grannie niezmiennie od lat i każdy nowy produkt, który trafia w ręce klientów ma u swoich podstaw właśnie tę myśl.

Produkty powiązane

  Zadaj pytanie o produkt

  Zadaj pytanie o produkt.

  Co chciałbyś wiedzieć o produkcie?

  (opcjonalnie)
  *(Wymagane aby otrzymać odpowiedź)